Przeglądaj poprzez

Revolut , czyli potencjał subkont walutowych

Ideą powstania kont walutowych Revolut, było stworzenie systemu, w ramach którego Użytkownik może dokonywać transakcji za granicą za pośrednictwem karty walutowej i to bez dodatkowych opłat, wynikających z przewalutowania. Jedną z największych zalet tej karty, jest możliwość skorzystania aż z 24 różnych subkont, prowadzonych dla różnych walut.

Waluty a Revolut

Według danych z czerwca 2018 roku, liczba obsługiwanych subkont to 24. Są one prowadzone dla następujących walut: PLN, EUR, USD, ILS, JPY, MAD, GBP, CHF, AED, AUD, NOK, NZD, QAR, CAD, CZK, DKK, HKD, RON, SEK, SGD, THB, TRY, ZAR, HUF. Według zapowiedzi przedstawicieli firmy, liczba ta ma stale się rozwijać, co oczywiście jeszcze bardziej uatrakcyjni ofertę podmiotu.

Jak uniknąć opłaty?

Twórcy programu Revolut określili specjalne warunki, w ramach których Użytkownik systemu nie musi ponosić żadnych opłat (z przewalutowaniem włącznie). Warunki te obejmują przede wszystkim maksymalną wysokość doładowań, ale też określoną wartość transakcji. Na szczęście, z punktu widzenia “polskiego” Klienta, limity te są na tyle wysokie, że nie trzeba się obawiać ponoszenia dodatkowych opłat.

I jeszcze jedno. Konto walutowe Revolut jest darmowe również w kontekście ewentualnych opłat za przewalutowanie. Wystarczy, że Użytkownik doładuje dane subkonto. W przeciwnym razie, trzeba będzie ponieść dodatkowe koszty przewalutowania.

Paweł

Paweł

Dziękuję za przeczytanie mojego artykułu, mam nadzieję że okazał się on dla Ciebie przydatny.
Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *