Revolut , czyli potencjał subkont walutowych
Ideą powstania kont walutowych Revolut, było stworzenie systemu, w ramach którego Użytkownik może dokonywać transakcji za granicą za pośrednictwem karty walutowej i to bez dodatkowych opłat, wynikających z przewalutowania. Jedną z największych zalet tej karty, jest możliwość skorzystania aż z 24 różnych subkont, prowadzonych dla różnych walut.
Waluty a Revolut
Według danych z czerwca 2018 roku, liczba obsługiwanych subkont to 24. Są one prowadzone dla następujących walut: PLN, EUR, USD, ILS, JPY, MAD, GBP, CHF, AED, AUD, NOK, NZD, QAR, CAD, CZK, DKK, HKD, RON, SEK, SGD, THB, TRY, ZAR, HUF. Według zapowiedzi przedstawicieli firmy, liczba ta ma stale się rozwijać, co oczywiście jeszcze bardziej uatrakcyjni ofertę podmiotu.
Jak uniknąć opłaty?
Twórcy programu Revolut określili specjalne warunki, w ramach których Użytkownik systemu nie musi ponosić żadnych opłat (z przewalutowaniem włącznie). Warunki te obejmują przede wszystkim maksymalną wysokość doładowań, ale też określoną wartość transakcji. Na szczęście, z punktu widzenia “polskiego” Klienta, limity te są na tyle wysokie, że nie trzeba się obawiać ponoszenia dodatkowych opłat.
I jeszcze jedno. Konto walutowe Revolut jest darmowe również w kontekście ewentualnych opłat za przewalutowanie. Wystarczy, że Użytkownik doładuje dane subkonto. W przeciwnym razie, trzeba będzie ponieść dodatkowe koszty przewalutowania.
Paweł
Ostatnie wpisy Paweł (wszytkie)
- Dobre konto bankowe na okres studiów - 4 lipca 2019
- Konto Optymalne z bonusem - 5 marca 2019
- Kiedy warto założyć konto walutowe? Ranking najlepszych kont walutowych na luty 2019 - 26 lutego 2019