Przeglądaj poprzez

Dlaczego warto mieć osobne konto do świadczeń 500 plus?

Nie musimy pytać jak założyć konto, bo to bułka z masłem. Pozostaje nam pytanie, czy warto mieć osobne konto na świadczenia z programu 500 plus. Co nam to właściwie da?

Różne rodzaje kont 

Do wyboru mamy konto oszczędnościowe, lokatę oraz konto osobiste. W zależności od tego jakie konto wybierzemy da nam one inne korzyści. Poniżej wymienimy w skrócie jakie. 

Konto osobiste

Takie konto na świadczenia 500 plus umożliwia nam dowolne dysponowanie pieniędzmi. Możemy je w każdej chwili wpłacać, wypłacać i mieć do nich stały dostęp niezależnie od dnia i godziny. Jeśli planujemy wydawać środki ze świadczenia 500 plus na bieżące potrzeby naszych dzieci to konto osobiste będzie idealnym rozwiązaniem. 

Konta oszczędnościowe i lokaty

Konto oszczędnościowe to rozwiązanie dla tych, którzy pragną oszczędzać pieniądze z programu 500 plus. Taką samą funkcję będzie pełniła lokata z odpowiednim oprocentowaniem. Będziemy mogli ulokować na niej środki i oszczędzać na przyszłość naszych dzieci. 

W zależności od naszych potrzeb wybierzmy idealne rozwiązanie. Takie, które wpisze się w nasze obecne potrzeby. 500 plus każdego miesiąca to duże pole do wspierania dzieci na bieżąco, ale także oszczędzania na ich przyszłość.

Paweł

Paweł

Dziękuję za przeczytanie mojego artykułu, mam nadzieję że okazał się on dla Ciebie przydatny.
Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *