Przeglądaj poprzez

Dlaczego warto mieć osobne konto do świadczeń 500 plus?

Nie musimy pytać jak założyć konto, bo to bułka z masłem. Pozostaje nam pytanie, czy warto mieć osobne konto na świadczenia z programu 500 plus. Co nam to właściwie da?

Różne rodzaje kont 

Do wyboru mamy konto oszczędnościowe, lokatę oraz konto osobiste. W zależności od tego jakie konto wybierzemy da nam one inne korzyści. Poniżej wymienimy w skrócie jakie. 

Konto osobiste

Takie konto na świadczenia 500 plus umożliwia nam dowolne dysponowanie pieniędzmi. Możemy je w każdej chwili wpłacać, wypłacać i mieć do nich stały dostęp niezależnie od dnia i godziny. Jeśli planujemy wydawać środki ze świadczenia 500 plus na bieżące potrzeby naszych dzieci to konto osobiste będzie idealnym rozwiązaniem. 

Konta oszczędnościowe i lokaty

Konto oszczędnościowe to rozwiązanie dla tych, którzy pragną oszczędzać pieniądze z programu 500 plus. Taką samą funkcję będzie pełniła lokata z odpowiednim oprocentowaniem. Będziemy mogli ulokować na niej środki i oszczędzać na przyszłość naszych dzieci. 

W zależności od naszych potrzeb wybierzmy idealne rozwiązanie. Takie, które wpisze się w nasze obecne potrzeby. 500 plus każdego miesiąca to duże pole do wspierania dzieci na bieżąco, ale także oszczędzania na ich przyszłość.

Odszukano dzięki:

  • osobne konto na 500
Paweł

Paweł

Dziękuję za przeczytanie mojego artykułu, mam nadzieję że okazał się on dla Ciebie przydatny.
Paweł
Twoja ocena: brak
Ocena: 5 - 1 głos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *